کاتالوگ درب پارکینگ

کاتالوگ درب پارکینگ


در این مقاله با توضیح یک کاتالوگ درب پارکینگ با شما همراه خواهیم بود. درب پارکینگ باید مورد توجه ویژه‌ای قرار بگیرد، چرا که معمولاً در معرض دید دائمی قرار دارد، محل عبور و مرور خودروها و لوازم خانگی است و تأثیر بسیار زیادی در زیبایی و امنیت ساختمان دارد. در کاتالوگ درب پارکینگ به شما خواهیم گفت که برای انتخاب یک درب پارکینگ مناسب، باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید. فاکتورهایی مانند جنس درب، مکانیزم باز و بسته شدن، فاکتور زیبایی و جذابیت ظاهری، همخوانی با نما، امنیت، فضای اشغال‌شده، هزینه و قیمت نهایی از جمله فاکتورهای مهمی هستند که باید به آن‌ها توجه نمود. برای آشنایی بیشتر با کاتالوگ درب پارکینگ تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

انواع درب پارکینگ

درب پارکینگ به دلیل محل قرارگیری و استفاده مداومی که از آن می‌شود، تأثیری انکارنشدنی در زیبایی، امنیت و فضای اشغال‌شده در پارکینگ دارد. ساختمان‌های مختلف بافت و ساختار مختلفی دارند، بنابراین با توجه به فضایی که در اختیار داریم، میزان تردد، میزان فضایی که می‌توان به باز و بسته شدن درب پارکینگ اختصاص داد و همچنین توجه کردن به مسائل زیبایی ظاهری، بافت منطقه و نمای ساختمان، باید بهترین و مناسب‌ترین درب پارکینگ را برای ساختمان انتخاب کرد. برای این کار به شناخت انواع درب پارکینگ و درب‌های پارکینگ رایج و پراستفاده نیاز خواهید داشت.

انواع درب پارکینگ بر اساس نحوه عملکرد و مکانیزم باز و بسته شدن، شامل موارد زیر هستند:

 • درب پارکینگ سکشنال
 •  درب پارکینگ زیر سقفی
 •  درب پارکینگ کرکره‌ای
 • درب پارکینگ ریلی
 •  درب پارکینگ لولایی یک لنگه و دو لنگه
 •  درب پارکینگ دوبل
 •  درب پارکینگ تاشو

انواع درب پارکینگ بر اساس جنس درب به انواع مختلف زیر تقسیم می‌شوند:

 •  درب پارکینگ آهنی
 •  درب پارکینگ تلفیقی (ترکیب چوب و فلز)
 • درب پارکینگ طرح چوب
کاتالوگ درب پارکینگ
کاتالوگ درب پارکینگ

موارد امنیتی نیز همواره مورد توجه قرار می‌گیرند. درب پارکینگ باید توانایی برقراری امنیت کافی برای نگهداری از خودروها، لوازمی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و همچنین انباری‌ها را داشته باشد. یک درب زیبا با مکانیزم باز و بسته شدن کارآمد، اگر امنیت لازم را تأمین نکند، ارزش چندانی نخواهد داشت.

با در نظر گرفتن امنیت، زیبایی، مکانیزم باز و بسته شدن، فضای اشغال‌شده، بافت منطقه و ساختمان و همچنین میزان رایج و پراستفاده بودن، درب‌های پارکینگ زیر را به‌عنوان درب‌های مناسب می‌توان در کاتالوگ درب پارکینگ، به‌عنوان درب پارکینگ انتخاب کرد:

۱. درب پارکینگ توامان یا درب تو درب

درب پارکینگ توامان اولین درب مدنظر ما در کاتالوگ درب پارکینگ است. درب توامان به درب‌هایی گفته می‌شود که داخل لنگه بازشو بزرگ ماشین‌رو، یک لنگه درب دیگر برای عبور و مرور افراد در نظر گرفته می‌شود. این درب‌ها در انواع درب فرفورژه، درب فلزی طرح چوب، درب‌های تلفیقی و غیره وجود داشته و قابل طراحی و ساخت هستند.

این نوع از درب‌ها برای مواقعی مناسب هستند که امکان و فضای کافی برای قرار دادن دو درب مجزا و مستقل برای تردد افراد پیاده و خودروها در پارکینگ وجود نداشته باشد. در این‌گونه مواقع، از درب‌های توامان یا درب تو درب استفاده می‌شود. درب توامان درواقع دو درب در قالب و چهارچوب یک درب است.

درب تلفیقی یا همان توامان شامل یک درب دو لنگه لولایی بزرگ برای تردد خودروها و یک درب کوچک لولایی نفررو برای تردد افراد است که با ظرافت خاصی در داخل هم گنجانده شده‌اند. این درب‌ها علاوه بر کارایی بالا، ظاهر بسیار زیبا و لوکسی ایجاد می‌کنند، چرا که درب نفررو در نگاه اول و از نمای روبرو به هیچ عنوان از درب بزرگ ماشین‌رو قابل تفکیک نیست. درب نفررو دارای قفل، مغزی، لولا و قابلیت باز و بسته شدن کاملاً مستقلی بوده و هیچ وابستگی به باز یا بسته بودن درب ماشین‌رو ندارد.

۲. درب پارکینگ یک لنگه

درب پارکینگ یک لنگه مورد بعدی در کاتالوگ درب پارکینگ هستند. این درب‌ها رایج‌ترین و معمول‌ترین درب برای نصب در محیط پارکینگ به شمار می‌روند. درب‌های پارکینگ یک لنگه مناسب ساختمان‌هایی است که ورودی پارکینگ آن‌ها به دلیل محدودیت فضا و عرض کم، امکان نصب درب دو لنگه و درب‌های دیگر را نمی‌دهد.

این درب‌ها به دلیل سهولت نصب جک و ریموتی کردن درب پارکینگ و به دلیل نیاز کم به عرض‌های بالا، از محبوبیت بالایی در بین مشتریان برخوردار هستند. درب پارکینگ یک لنگه تنوع بسیار بالایی دارد و از جنس‌های مختلفی می‌توان برای ساخت آن کمک گرفت.

آلبوم تصاویر بهترین درب‌های پارکینگ یک لنگه را می‌توانید در کاتالوگ درب پارکینگ مجموعه درب گستر مشاهده کنید. مجموعه درب گستر بهترین درب‌های پارکینگ را مطابق با نیازهای شما و نوع فضایی که در اختیار دارید، در کمترین زمان ممکن و با تضمین قیمت برای شما آماده می‌کند.

۳. درب پارکینگ لیزری و سی ان سی (CNC)

CNC عبارت مخفف عبارت Computer numerical control بوده و به مفهوم کنترل عددی است. سی‌ان‌سی نام دستگاهی است که امکان وارد کردن مقادیر عددی برای اجرای طرح‌های موردنظر روی درب‌ها را فراهم می‌کند. به کمک این فناوری و برش لیزری می‌توان دقیق‌ترین و ظریف‌ترین طرح‌ها را روی درب پارکینگ اجرا نمود. طرح‌هایی که اجرای آن‌ها با دست، عملاً غیرممکن و بسیار سخت و زمان‌بر است.

دستگاه‌های سی ان سی و لیزری امروزی برخلاف نسل‌های گذشته خود که با کامپیوتر آنالوگ کنترل می‌شدند، کاملاً الکترونیکی بوده و قابلیت برنامه‌پذیری دارند. این روزها از این دستگاه برای اجرای انواع طرح بر روی مبلمان، انواع درب، کمد، خودرو و هر چیز چوبی و فلزی طرح‌دار دیگری استفاده می‌کنند.

درب‌های لیزری که با دستگاه لیزر و سی‌ان‌سی ساخته می‌شوند از ظرافت و زیبایی بصری بسیار چشم‌نوازی برخوردار هستند. اگر در کاتالوگ درب پارکینگ، به دنبال درب‌هایی خاص و نایاب هستید که لنگه‌اش را جای دیگری نتوان پیدا کرد، می‌توانید طرح مدنظر خود را در درب‌های لیزری پیاده‌سازی کنید.

کاتالوگ درب پارکینگ
کاتالوگ درب پارکینگ

انواع مدل‌های درب سی‌ان‌سی به شرح زیر هستند:

 • درب چوبی
 • درب‌های ضد سرقت
 • درب PVC
 •  درب فلزی
 •  درب‌های لیزری

قیمت درب پارکینگ

قیمت درب پارکینگ با توجه به وزن، سختی اجرا، طریقه نصب، ابعاد، جنس متریال و موارد مشابه دیگر تعیین می‌شود. برای اطلاع از قیمت انواع درب‌ها می‌توانید به کاتالوگ درب پارکینگ مجموعه درب گستر سر بزنید.

چرا درب گستر؟

درب گستر، انتخاب اول شرکت‌ها و سازمان‌های برتر و پیشرو است. برای اثبات این ادعا ادله کافی را در اختیار داریم!

نگاهی گذار به لیست خدمات مجموعه معتبر درب گستر:

 • ارائه محصولی باکیفیت و با استحکام بر پایه دانش فنی و تجربه کاری
 •  آشنا به معماری شهری، معماری اصیل ایرانی و معماری کلاسیک و مدرن
 • پیشگام در شفاف‌سازی قیمت‌ها با ایجاد امکان دریافت مستقیم کالا از تولیدکننده
 • دارای گواهی ISO 9001:2008.TCS و برنده نشان مدیران ماندگار ایران
 • دارنده گواهینامه انجمن کیفیت ایران و ارزشنامه انجمن توسعه و بهبود کیفیت صنایع ایران
 • دارای کاتالوگ درب پارکینگ شامل هزاران مدل درب
 • استفاده از تکنولوژی روز جهت تلفیق درب فلزی با متریال چوب، شیشه، پلی کربنات، بلوک‌های شیشه‌ای و غیره
 •  پاسخ‌گویی به سؤالات مشتریان و مشاوره رایگان
 • امکان دریافت سفارش به‌صورت تلفنی و ارسال سفارش به تمام نقاط ایران
 • ارائه پیش‌نمایش (preview) به خریداران قبل از اجرا

سخن پایانی

اکنون که با کاتالوگ درب پارکینگ آشنا شده‌ایم، بهتر می‌توانیم درب پارکینگ مناسب و مدنظر خودمان را در بین هزاران مدل درب، پیدا و خریداری کنیم. اگر قصد انتخاب و خرید یا ارائه طرح خاص و مدنظر خودتان را دارید، می‌توانید قبل از هر اقدامی، سری به کاتالوگ درب پارکینگ مجموعه درب گستر بزنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *